Zgodovina

Posted in KKP Duhovni tok

Katoliška karizmatična prenova se je začela leta 1967 v ZDA, ko je skupina študentov katoliške univerze v Duquesnu v Pittsburghu na duhovnem vikendu zavzeto premišljevala binkoštni dogodek prve Cerkve.

Pittsburgh1Pittsburgh2

Molili so k Svetemu Duhu, da bi milost prvih binkošti tudi sami doživeli.

Prišlo je do izlitja Svetega Duha, z manifestacijo karizem, tako kot beremo v Svetem pismu.

Za ta dogodek se je v katoliških krogih v ZDA hitro razvedelo in karizmatična molitvena občestva so se brez kakršnekoli reklame in organizirane podpore naglo - toda vsekakor tudi s priložnostnim živim pričevanjem udeležencev po vsem svetu - razširila po vseh ZDA in nato po vsem svetu.

Danes v molitvena občestva KKP redno prihaja več kot 80 milijonov katoličanov po vsem svetu, kar pomeni, da je daleč najmočnejši pokoncilski duhovni tok v Cerkvi.

Pri nas se občestva (trenutno jih je več kot 100) KKP zbirajo že več kot 40 let.

Kako priti do navodil za pot?

Če želite pridobiti navodila za pot od vaše lokacije do lokacije izbrane skupine, to storite tako:

1. V kvadratek "From address" vpišete naslov, kjer se trenutno nahajate.

2. Na zemljevidu kliknete na znak skupine, do katere želite priti (izpisati se morajo podatki o skupini).

3. Kliknete na gumb "get directions".

Program vam bo (v angleščini) izpisal navodila za pot in pot istočasno izrisal na zemljevidu.