Karizme

Posted in KKP Duhovni tok

Karizme v Cerkvi obstajajo tudi danes in karizmatična izkušnja prve Cerkve, zapisana v Svetem pismu, je temelj vsakega govora o karizmah.

Uresničenje Jezusove in Očetove obljube o Tolažniku (Jn 16,7) oziroma moči z višave (Lk 24,49) je na binkoštni praznik in pozneje v prvih krščanskih občinah rodilo sadove, ki jih imenujemo karizme - darove Svetega Duha.

Vsako krščansko občestvo v Cerkvi je lahko veselo in hvaležno, če mu Sveti Duh nakloni svoje darove, ki si jih je treba želeti in zanje moliti.

Karizmatična izkušnja prve Cerkve, zapisana v Svetem pismu, je gotovo temelj vsakega govora o karizmah v Cerkvi danes.

Začetek govora o karizmah je Jezusova obljuba apostolom, da bodo prejeli moč z višave (Lk 24,49) - to je Svetega Duha - kar se uresniči v Apd 2,1-13, kjer beremo o darovih Duha.

V svetopisemskih odlomkih (Apd 2, 1 Kor 12, Rim 12 in Ef 4) je naštetih najmanj 27 darov, od prerokovanja in ozdravljanja do milosti, poučevanja, miloščine, vztrajnosti, veselja, spodbujanja, gostoljubja in vodenja. Sveti Pavel v 1 Kor 12,4-11 našteje devet primerov manifestacij Svetega Duha:

Karizme

Karizmatičnost je v resnici bistveni element krščanstva, vključen v prenovo vere in Cerkve.

Ni se nam treba bati, da bi karizme ali karizmatična molitvena občestva "porušila" obstoječi Cerkveni red in vodila v zmedo, saj Sveti Duh ne ruši tistega, kar je sam sezidal.

Kako priti do navodil za pot?

Če želite pridobiti navodila za pot od vaše lokacije do lokacije izbrane skupine, to storite tako:

1. V kvadratek "From address" vpišete naslov, kjer se trenutno nahajate.

2. Na zemljevidu kliknete na znak skupine, do katere želite priti (izpisati se morajo podatki o skupini).

3. Kliknete na gumb "get directions".

Program vam bo (v angleščini) izpisal navodila za pot in pot istočasno izrisal na zemljevidu.